Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od mali harmonikas »

Ne bi te trebalo brinuti stanje i raspored registara..vazne su neke sruge stvari zvuk dihtacija..stanje remenja i opcenito kako se osjecas s njom..
Sarajevo20
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 01 Jan 2020, 22:32

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od Sarajevo20 »

To svakako, jos nisam nasao neku da mi bas "sjedne"... Ali polako, naci ce se :) kad pretresem bosnu prelazim dalje :))
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od mali harmonikas »

kad imas lovu onda je lako sve pronaci u jednoj harmonici i zvuk i tezinu itd
amra_dem
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 04 Okt 2022, 11:39

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od amra_dem »

Svako vrijeme nosi neku svoju modu pa tako je i u svijetu harmonika. Kod nas na balkanu trenutno je stanje ako nije guerrini nije harmonika sa tim stavom se nikada nebi slozio. Prvo treba znati svirati i upotrijebiti harmoniku , registar na pravom mjestu da ne dubioziram i okolišam. Konkretno pitanje razlika između Supite i S4 je ne tako ogromna ali je ima. Pitate dali se moze koristiti u narodnjake itekako moze jer obadvije su u svojoj klasi zvijeri. Svako od muzicara ima svoju specifiku i sada govoriti o tonu , plitkoci tipke , gramazi je stvar ukusa. Ukratko obadva modela imaju solidnu tipku koja se može dovesti do višega nivoa.
pogledajte "problem" Setimio Soprani Scandali Dallape svi imaju problem sa tipkama a toboze idealne harmonike. Ponajbolje rjesenje ima guerrini ali se i on moze doraditi da bude bolji, napominjem sve stvar ukusa. Licno topla preporuka za oba modela koja ste naveli samo obavezno probati i pregledati stanje prije kupovine.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Weltmeister Supita - Weltmeister S4 razlika????

Post od mali harmonikas »

Probao sam svojevremeno Scandali super 6 ,tipke su kao da sviras po drvenom stolu toliko abnromalno tvrde ,e ne znam jer to samo ova bila takva..
Sto se tice uspordbe mislim da sam i napisao razlika je velika izmedu s4 i supite.-.i u zvuku i konstituciji harmonike
A koju bih preporučio ako cu iskreno ni jednu..
Imao sam svojevremeno 2 harmonike talijasnsku bez kabine i supitu,to je kao vozis kamion i osobni auto--
Odgovori