Pomoć pri kupovini instrumenta

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
mirsad.23
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 07 Mar 2020, 17:10

Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od mirsad.23 »

Pozdrav,
Odlučio sam da kupim sebi jedan dobar instrument i teško mi je da odaberem koji bi bio najbolji izbor, muzikom se ne bavim profesionalno, sviram kući onako za svoju dušu. Čitao sam dosta ovdje na forumu vezano baš na ovu temu ali nisam mogao da se odlučim koji bi izbor bio bolji nova harmonika ili neka starija da je u koliko toliko dobrom stanju, volio bi čuti i neko mišljenje kolega i majstora o ovim novim harmonikama što se danas prave (Bugari Balkan DM, Siwa, Sabbatini, itd.).Tražio sam po oglasima i naišao sam na ove oglase:

https://www.olx.ba/r/50400310/1873714


https://www.olx.ba/r/37654409/1873714


https://www.olx.ba/r/38334560/1873714
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od sampionce »

Друже,

Од свега овога Тројка (Супериор 3) је за сва времена, а ово друго...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od dugmetarac78 »

Siwu ne bih komentarisao, stvar ukusa i to poštujem, ali nije mi zanimljiva...
Trojka je poznato dobar instrument, ali nije svaka baš nešto vrh, ima dosta oscilacija od primerka do primerka, tako da bih ja da kupujem ipak uzeo u obzir i Scandalli, ali dok se ne proba, ne vredi napamet govoriti.
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od paponja »

Sve treba probat,pogledaj malo Nove instrumente,Settimio soprani,Scandalli,Bugari neces se pokajat ni sa jednom a dobices nov instrument sa garancijom
Zlakatu777
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 28 Nov 2022, 11:49

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od Zlakatu777 »

Uvijek je najbolje otići i probati instrument pogotovo ako ga planirate duže svirati
:svirac:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od sampionce »

paponja napisao: 06 Dec 2022, 17:47 ... a dobices nov instrument sa garancijom
На шта тачно се добија гаранција?
На звук??
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od paponja »

sampionce napisao: 06 Dec 2022, 22:01
paponja napisao: 06 Dec 2022, 17:47 ... a dobices nov instrument sa garancijom
На шта тачно се добија гаранција?
На звук??
Na zvuk sigurno ne,ali ne sve komponente da!!Kod ovih "babroga" od 30-50 godina sve se raglabalo ko babini zubi,u vecini slucajeva treba generalka poslje kupovine.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od Dallape 1960 »

Brate ako se vec ne bavis profi svirkom i 10 sati stajanja, treba ti harmonika za svoj merak bez mikrofona moja preporuka je stari proveren i sto bi rekli sazreo instrument. Gledao bih ili dallape supermaestro ili superior 3 stari. Harmonike za ceo zivot za to sto ti hoces..
mirsad.23
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 07 Mar 2020, 17:10

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od mirsad.23 »

Dallape 1960 napisao: 07 Dec 2022, 18:49 Brate ako se vec ne bavis profi svirkom i 10 sati stajanja, treba ti harmonika za svoj merak bez mikrofona moja preporuka je stari proveren i sto bi rekli sazreo instrument. Gledao bih ili dallape supermaestro ili superior 3 stari. Harmonike za ceo zivot za to sto ti hoces..
U pravu si nema šta, sta misliš ovako odokativno o ovim harmonikama, naravno da se treba probati ali eto ovako po slikama kakve su..

https://www.olx.ba/r/49824970/1873714

https://www.kupujemprodajem.com/muzika- ... /144949220
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoć pri kupovini instrumenta

Post od Koca »

Ja bih pre kupio Dallapu iz razloga sto je prvo kako pise servisirana da kazemo koliko-toliko, a sam instrument je vise uredan na oko. Klavijatura ove dvojke i ako je poluobla nije ocuvana koliko kod Dallape. Razmak izmedju dirke nije ni priblizno jednak sto znaci treba da dodje kod mene "' Na kanal" da je doteram. To nije neki jako veliki nedostatak da nemoze da se svira ali se dirke sigurno malo kuckaju jedna o drugu ili sto bi se reklo setaju. Dalje dajem prednost 15 registara tu su i topli i reski ostri registri reklo bi se za svakog po nesto. E sad ne znam da li sviras u orkestru i na koliko je Hz stimovana bas ta Dallape a inace su one gneralno podignutog stima u odnosu na Guerrini + poviseni sopran sto znaci imaju sveb ili tremolo, osim ako to neko nije prestimavao. Ako je za svoju dusu moj izbor je Dallape a i ostalo se moze prestimati po volji ako je uopste potrebno.
Odgovori