Dallape Jovice Petkovića

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od dugmetarac78 »

milan3 napisao:Da lli dugmetarac78 znate kakve klavijature imaju nove dallape(sa crnom deklom i plasticnim registrima) ?
Iskreno nisam baš previše pohvala čuo o novim modelima, al što se tiče same tipke, to je relativna stvar, znači uradi se po želji vlasnika i dubina i tvrdoća, tako da ako vam sve drugo odgovara na harmonici, ovo sa klavijaturom se rešava individualno po želji. :pozdrav:
milan3
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od milan3 »

Opet vam kažem harmonike su bile serijske (imao je Jovice, Marko Milutinovic-onaj što svira turbo folk i pop na harmonici, Sasa Golubovic..... uglavnom Jovičini učenici) Mene interesuje da li je iko svirao na jednoj takvoj i kakva su uopšte iskustva sa novim Dallape modelima? Pozdrav
IvanArtistVI
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 19 Mar 2020, 15:57

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od IvanArtistVI »

Ova na videu je Dallape Supermaestro Umetnik posljednja serija Dallape sugmetara a Jovicina legendarka (ali na njoj nista sem dekle nije legendarno) je model 993a iz najbolje serije tih modela. Te harmonike 993a iz 90tih godina su siroke 22 cm s obzirom da su 3+1 i ostale stvari su odlicne kao naprimjer klavijatura je Typ Castelfidardo da ne kazem kao guerrini itd. Te su harmonike rijetke ali ih ima na oglasima i ako neko nece da dadne 7000€ za neku razrndanu Sampionku koja mora na sarvis moze sebi za 3500€ kupiti odlicnu Dallape 993a novije proizvodnje i ja imam ovakvu Dallape iz 90tih godina i bolja mi je od Prezidenta a i njega imam u posjedu
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od zex »

Da, ali i za 2000€ moze da se kupi stara Dallape u odlicnom stanju, koja ce obe da pojede za dorucak.
Poenta je da kvalitet varira od primerka do primerka, a to je narocito izrazeno kod modela novije proizvodnje.
harmonika732
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 06 Sep 2021, 19:54

Re: Dallape Jovice Petkovića

Post od harmonika732 »

milan3 napisao: 29 Apr 2014, 12:22 Pozdrav za sve forumaše. Na ovom dole linke su može vidjeti jako ne obična ali 100% originalna harmonika. Nije ni 993A niti SUPERMAESTRO pa bi molio nekoga ako išta zna o njoj da podijeli sa nama svoje znanje. Harmonika je koliko za znam 2+2 i ima 12+1+7 registara ali nije ni SUPERMAESTRO Compact jer on ima manj korpus i ima 112 basova. Pozdrav
https://www.youtube.com/watch?v=lQzQF6dJxIM
ima li neko sliku te supermaestro compact? nikad je nisam video
Odgovori