DIWALL

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Одмакни се мало од Дивала, види тамо пробај мало више различитих модела. Видим да ти се свиђа али то стварно није реална цена. Види мало истражи тржиште, нисам пробао али Сива и Фигли се опасно пробија кроз тржиште, не знам коју још дугметару да ти препоручим, стварно се не разумем у дугметаре тј не пратим их. Не жури, оди до Новог Сада па пробај неки модел Сиве. Стави све на папир и добро размисли. Кад само помислим да је ручни рад 5000е видим да је све отишло у погрешном смеру. Већ сам ти причао која је била стартна цена те хармонике када сам упознао човека и сваке године је све скупља. Није он крив, ми смо криви. Да нема продају држао би је и 3000е али људи се залећу, не би ме чудило да је стави и 6000е.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: DIWALL

Post od zex »

Ja se ne bih slozio. Treba svako da izabere instrument koji njemu najvise odgovara, nebitno o kakvom se kvalitetu i ceni radi. Ukoliko je to ono sto sviracu odgovara, bilo da ga inspirise ili mehanicki omogucava da moze da odsvira ono sto je zamislio, to je prava stvar. Na primer, Petar Ralchev svira Weltmeister.
Nekome je najbitnije da je mehanicki lakoradna, neko trazi raskosan ton, neko da mu je sto laksa, neko gleda da izbalansira sve ove stvari.
Ukoliko je to za nekog Diwall, zasto da ne. Meni se cini da je i to sad brend, vise nego rucni rad, s obzirom na njihov marketing. Iskreno, ne deluje mi ni Siwa puno bolje, ali ja mozda nisam merodavan jer nisam profesionalac i za mene su Dallape iz 50ih (3+1) tonski najraskosnije i jedine me "dirnu" svojim tonom, iako postoje mehanicki dosta bolje resene harmonike.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Па да, ако му је добро легла и ако га чини задовољном онда задовољство нема цену. Колико год да је он ће да плати. Ето волео бих да проба још неке моделе пре него што одлучи да пукне толике паре. Могуће је и да сам пристрасан јер имам лоше искуство са тим мајстором и нико више не може да ме убеди да му верујем. Ја бих његову радионицу и његову хармонику заобилазио у широком луку. Самим тим можда нисам ни ја меродован да причам о томе јер можда та хармоника стварно за некога ваља. То што кажеш за Сиву, велика је могућност да си и за то у праву него ни једна друга ми није пала на памет од нових хармоника коју бих му препоручио. Сашко Велков из Македоније је набавио такву хармонику и пратим га на фејсбуку, мени јако прија звук те хармонике и јако бих волео да је пробам уживо да се уверим да је то то о чему се прича. Не би било лоше да човеку препоручимо још неке моделе које би могао да проба пре него што донесе коначну одлуку.
Vvvv
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 23 Sep 2021, 12:12

Re: DIWALL

Post od Vvvv »

Ja sam trazio puno harmonika izgubio sam dosta novca dok sam trazio i iso kod raznih majstora.. od kad sam kupio diwall harmoniku dugmetaru prezadovoljan sam , bio sam kod gazde bukvalno mala fabrika za harmonike... Covek mi je napravio klavijaturu bas kakvu sam zeleo... Evo vec 2 godine sviram sve je bolja i bolja....
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

А колико си ти друже платио ту дугметару?
Vvvv
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 23 Sep 2021, 12:12

Re: DIWALL

Post od Vvvv »

5000e, pre 4-5 meseci s bio na stimovanje u garanciji i malo da se ispolira sad je opet kao novaaa :))
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Битно је да та хармоника теби одговара. Свако задовољство се плаћа, ако си задовољан и 6000 да си дао да не жалиш. Што се мене лично тиче, 5000е дати за ручни рад је ван сваке памети. Вероватно си толико задовољан да планираш да је имаш до краја живота али ако икада будеш планирао да је мењаш никада нећеш добити ни приближно новца.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: DIWALL

Post od dugmetarac78 »

alek napisao: 28 Sep 2021, 22:20 Битно је да та хармоника теби одговара. Свако задовољство се плаћа, ако си задовољан и 6000 да си дао да не жалиш. Што се мене лично тиче, 5000е дати за ручни рад је ван сваке памети. Вероватно си толико задовољан да планираш да је имаш до краја живота али ако икада будеш планирао да је мењаш никада нећеш добити ни приближно новца.
Slažem se sa tobom u 90%, onih 10% bih stavio sa strane hehe. Sad više nije pitanje to jel ručni rad ili nije (to se odnosi samo na nove harmonike) realno rečeno i u italiji sad ti novi "originali" se ozbiljno budže i kvalitet im nije ni približan kvalitetu kakav je bio 70-80.tih godina. Tako da ako se tačno zna šta se hoće i ako onaj ko sklapa (naglašavam sklapa) jer delovi se nabavljaju od istih dobavljača i proizvođača u 95% slučaja, samo se naknadno brendiraju finalni proizvodi, dakle ako majstor ispoštuje sve dogovoreno, može da bude vrhunski proizvod. Setimo se čuvenog majstora pokojnog Moše Đorđević. Uvek su njegove Dallape bile bolje ko je to umeo prepoznati i ceniti, a u suštini malo ko zna da on nije proizvodio harmonike, nego je Dallape originale "dorađivao" i rezultat je bio vrhunski.
A takođe ima i slučajeva (o nekima se i tu na forumu pisalo) da su ljudi ovih godina kupovali ozbiljne brendove iz italije, i imali velikih problema sa istima, ali kod nas vlada to da je uvek sve tuđe bolje od našeg.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: DIWALL

Post od alek »

Већ сам негде писао о томе па да се не понављам. Мој пост може да се чита са резервом јер сам лично разочаран у дотичног мајстора. За једно напукло перце које није поправио тражио је подоста пара јер је наводно подешавао аутомат за регистре а то што као напукло, то није перце него треба да донесем хармонику поново и да се перу сви тонови и заборавио сам колико би то коштало. Покупим свој интрумент, однесем у Скопље код Кира, човек направи и каже не треба ништа. И зашто бих ја од оног преваранта куповао хармонику и очекивао да ће бити добра ако се он брука на једном перцу од сопрана.
Искуства су различита, ево човек пуко 5000 и презадовољан је. Драго ми је због тога али ја имам друго искуство са тим "мајстором". Значи немам проблем са ручним радом него имам проблем са човеком који "прави" и продаје те хармонике. Немам поверење у њега. Што се тиче ручних радова, свирао сам и ломове и РР који су бољи од оригинала, зато свака хармоника треба да се проба.
Што се тиче цене ручних радова, то одређује тржиште. Ето нађе се неко ко ће за РР да да 5000е али ако реши да је прода, максимално може да добије 3000 и то од неког ко се баш наложи на тај инструмент иначе не би добио ни 3000.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: DIWALL

Post od sampionce »

Пазарио сам недавно Дивал клавирку.
Боља је од 4 оригинална Президента заједно, а цена тек к'о два Президента - 18.000 евра!

Пресрећан сам!!! :svirac:
Odgovori