PIGINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
pigini55
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 24 Okt 2020, 13:09

PIGINI

Post od pigini55 »

Sta mislite o ovoj harmonici? Da li je najbolja sto se tice klasicne muzike i da li je istina da se brzo kvare? :svirac:
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: PIGINI

Post od sampionce »

Pigini је бренд, марка произвођача, који производи разне хармонике, од оних за почетнике до врхунских концертних модела са или без конвертора.

Напиши конкретно о ком се моделу ради и сигуран сам да ћеш добити конкретан одговор.
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: PIGINI

Post od alek »

На шта конкретно мислиш када кажеш да се брзо кваре? Шта на хармоници може да се "поквари"?
pigini55
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 24 Okt 2020, 13:09

Re: PIGINI

Post od pigini55 »

Govorim za harmoniku Pigini Bayan 58/P
alek
120 basova
120 basova
Postovi: 226
Pridružio se: 15 Nov 2011, 17:52

Re: PIGINI

Post od alek »

Када сам имао проблема са дискусом хтео сам да купим једну лакшу хармонику и била ми је понуђена једна Пиђини хармоника која је била тешка свега 10кг. Са механиком сам био одушевљен, тежина ми је и више него одговарала. Међутим, зашто је нисам купио, тај лик је свирао класичну музику на њој и онда се у међувремену пребацио на народњаке, почео да свира у некој кафани и тонове који су билу у њој (не разумем се у тонове али ако сам добро упамтио артиђани) заменио је са тоновима из Супите. У Супити је такође прва класа и та десна страна супер звук избацивала али у басу оставио њене тонове и то је јако лоше звучило. У басу катастрофа, јечи онај бас нигде веза. Клавијатура брза, дихтација перфектна, аутомат за регистре несакидашњи, као на дугметарама далапама некада што су били они аутомати али одличан.

Зато ме занимало шта ту може да се поквари, јеси ли мислио на механику, на шта конкретно?

Као што је рекао Шампионче, Пиђини је бренд.
Odgovori