Sabbatini harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sabbatini harmonike

Post od sampionce »

Ма, каква љутња дугметарац!

Апсолутно се слажем с тобом - клавијатура итекако може да се купи из компонената (предњи, задњи чешаљ, дирке, итд.). Ја сам ову поставио илустрације ради, и ценовне орјентације. Уколико се узима из компоненти може да буде чак и јефтиније.

Оно на шта сам желео да укажем јесте чињеница да се ЈЕДИНО таква (на месингане ушице) клавијатура може купити данас у Итаклији, и она може бити у мање-више сличним извођењима. Ту се та прича завршава. Другог типа клавијатуре на тржишту, колико је мени познато (а јесте) - нема! Има њих пар ентузијаста (све их је мање) који умеју да ураде дрво-у-дрво клавијатуру, али у комерцијалном смислу апсолутно не... Али, то је нека друга тема.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sabbatini harmonike

Post od Koca »

Zoranova Sabbatini ima korpus od dugmetare znaci manji pa se slaze sa konstatacijom Dugmetarca78 da su i dirke nesto uze, to je on licno izjavio na promociji. Inace vrhunska klavijatura je najslozeniji posao jer jaca gramaza "pegla sve nepravilnosti" dok za mekanu a brzu treba izdvojiti MNOGO vise vremena jer treba eliminisati efekat lenje dirke, velikog lufta i dobro raspodeliti pritisak na obe klapne (kod kabinskih) kako bi dihtacija bila dobra. Narocito kod klapni bez voska kod kabinskih harmonika je to veoma tesko i sporo. Upravo radim jednu Supitu a pre par meseci Cantusa i jednu P.Soprani koja je u osnovi bila bez kabine pa je neko nadogradio kabinu. Svuda je isti problem kabinske klapne dosta jace pritiskaju od primskih jer se spoljni krak viljuske kao duzi lakse vremenom povije.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Sabbatini harmonike

Post od sampionce »

Кочо, свака ти је ка’ у Његоша!!

Доброг учитеља сам имао... ;)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sabbatini harmonike

Post od Koca »

E pa zato ti i ne radis sa mesinganim usicama nego samo drvo u drvo + jos blokada stezanja osovine od strane dirke sto je najbolji moguci nacin. :D Ti najbolje znas koliko je to zahtevan posao i da apslolutno nema cenu jer nemozes da naplatis toliko izgubljeno vreme.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Sabbatini harmonike

Post od dugmetarac78 »

sampionce napisao: 22 Sep 2022, 08:07 Кочо, свака ти је ка’ у Његоша!!

Доброг учитеља сам имао... ;)
To poštujem, kad neko javno kaže i prizna nekome ko mu je pomogao nekim savetom i podelio neko svoje iskustvo. Respekt
Ja za 20+ godina ama nikom ništa nisam rekao, i odao kako i šta se radi. (al kad bi se zezali)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sabbatini harmonike

Post od Koca »

No i ja sam imao dugmetarac78 dobrog ucitelja sto jes jes :D
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sabbatini harmonike

Post od Džoga »

Imao sam priliku da su dva moja drugara kupili isti model od istog proizvodjaca doduse jedan je uzeo klavirnu a drugi dugmetaru. Bar po mom misljenju kada sam probao dugmetaru mnogo mi je zvucnije prodorna bila u odnosu na klavirnu, znam da dosta variraju modeli od onih koji su na prezentacijama, ali oni su kupili obe uprkos da su znali tu cinjenicu. Sabbatini dugmetara bar ta koju sam probao mislim da je to evolution model je po mom misljenju opasna harmonika... Da kazem odma, nisam promoter :D
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Sabbatini harmonike

Post od guerini »

Kakvi su to takozvani Sabatini tonovi? i jos jedno pitanje - koji su tonovi metnuti u harmonici od Paunovica? Na prezentaciji u V. Banji nikako da kaze koji su tonovi pa me interesuje ako bi hteo da narucim kao sto je njegova.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sabbatini harmonike

Post od Koca »

Uf bas da dobijes takvu tesko, pa taman i sa istim tonovima. Na reprezentacijama se ne prodaje reprezentativni primerak.
guerini
120 basova
120 basova
Postovi: 276
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Sabbatini harmonike

Post od guerini »

I cemu onda sluzi prezentacija ako ne mogu da kupim harmoniku kakvu sam video i cuo na prezentaciji?? :zbunjen: :ooo:
Odgovori