LETVICE ZA OZVUCENJE HARMONIKE

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Odgovori
Gs2_1208
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 18 Okt 2022, 17:28

LETVICE ZA OZVUCENJE HARMONIKE

Post od Gs2_1208 »

Pozz forumaši,
stari sam clan ali me nije bilo neko vrijeeme pa sam napravio novi profil, zaboravio sam lozinku...
Hocu sam napraviti letvicu za ozvucenje harmonike. Znam da moze da se kupi ali zelim samda pobam napravit.
Ima li neko od clanova iskustva s tim ili da radi da bi mogo neke savjete dat.
Narucio sam mikrofone( beta 58a-kopija), pa me zanimaju neke stvari, npr treba li ici transformator ili se mogu sami mikrofoni spojiti, kako se mikrofoni spajaju kolko sam uspio istraziti idu serijski ali(ako idu paralelno isrpavite me) ako idu serijski ide li normalna serija(+ na - ;- na + ili ide +na+);te ako netko zna kako se rjesiti mikrofonije, pomazu li spuzve ili je sve do mikrofona.
Ako imate neke savjete jos dodatne slobodna dajte/predlozite.
LP i hvala unaprijed
P.S nisam naglasio ali letvica bi imala dva mikrofona i bila bi pasivna
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: LETVICE ZA OZVUCENJE HARMONIKE

Post od dugmetarac78 »

Ukratko... Uglavnom se spaja plus na plus, minus na minus, pa na trafo, (dovoljan je jedan zbog dubine samog tona) može i bez njega, ali nije to to, .....Sa trafoa ide na potenciometar, i na izlazni džek.
Što se tiče mikrofonije, nema nekog specijalnog recepta, uglavnom je do same glave mikrofona, i do podešavanja na mixeti.
Odgovori