Osnova za Ručni rad

O konstrukcionim i tehničkim rešenjima harmonike, delovi i oprema, kvarovi, popravke i servisiranje, ozvučavanje.
Cigomir
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 18 Sep 2022, 18:48

Osnova za Ručni rad

Post od Cigomir »

Dobar dan, hteo bih napraviti jednu harmoniku za moju dusu pa me interesuje koja bi bila dobra osnova za dalje radove...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Osnova za Ručni rad

Post od Koca »

Sta bi znacilo osnova? Kakvu hamroniku bi odradio dugmetaru ili klavirnu?
Cigomir
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 18 Sep 2022, 18:48

Re: Osnova za Ručni rad

Post od Cigomir »

Klavirna, pod osnova mislim sam korpus... Da li bi naprimer neka Weltmeister Stella bila ok osnova? Normalno da bi se 90% mehanike menjalo
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Osnova za Ručni rad

Post od Koca »

Ona ima drvenu klavijaturu u drveni cesalj moze se napraviti veoma dobra klavijatura samo stelovanjem. A jesi li mislio i kabinu ugradjivati?
Cigomir
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 18 Sep 2022, 18:48

Re: Osnova za Ručni rad

Post od Cigomir »

Apsolutno, bez kabine nista, trebalo bi zameniti i bas mehaniku posto ova je u losem stanju a i fabricki nije nesto odlicno reseno....
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Osnova za Ručni rad

Post od Koca »

Pa kabina sa njenim tonovima zvucace kao Delicia 2+2 ali sa jacim basovima pa ne znam koliko ces biti ispunjen sa tim. Tonove moras menjati ako hoces zvuk kabine nemozes nista ispod 2. klase tonova sto Stela nema. Tako da razmisli o P.Soprani bezkabinskoj pa dalje bi isla ugradnja kabine duple viljuske i klapne, patos ali bi se svelo sve na patose i klapne, i verovatno prerada fasena i automata. Iskoristio bi tonove osim ako nisi mislio i njih da menjas i stavljas neke jace no i ne bi morao. Naj jednostavnije bi bilo da u Conconu ubacis jace tonove.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Osnova za Ručni rad

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 21 Feb 2023, 08:41 Pa kabina sa njenim tonovima zvucace kao Delicia 2+2 ali sa jacim basovima pa ne znam koliko ces biti ispunjen sa tim. Tonove moras menjati ako hoces zvuk kabine nemozes nista ispod 2. klase tonova sto Stela nema. Tako da razmisli o P.Soprani bezkabinskoj pa dalje bi isla ugradnja kabine duple viljuske i klapne, patos ali bi se svelo sve na patose i klapne, i verovatno prerada fasena i automata. Iskoristio bi tonove osim ako nisi mislio i njih da menjas i stavljas neke jace no i ne bi morao. Naj jednostavnije bi bilo da u Conconu ubacis jace tonove.
i na kraju cijena bi bila kao da si kupio vec gotovu harmoniku
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Osnova za Ručni rad

Post od Koca »

Pa ispadne jeftinije, vidis koliko ima tih prepravki po oglasima, ne bi se ni radilo da se ne isplati. Za prepravljene dugmetare sa Taborro V. tonovima po oglasima traze oko 4000e a za original dvojke oko 8000e. Ali skoro sve se kako cujem i pokuvalo po Skandinaviji pa ce neke nove prepravke biti verovatno jos i skuplje. Nikad brze nisu cene harmika isle na vise kao u predhodnoj i ovoj godini, sto vazi i za ostalu robu. Pa ljudi se dovijaju na razne nacine da dodju do dobrog instrumenta za ne tako visoku cenu.
mali harmonikas
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 318
Pridružio se: 15 Nov 2018, 08:12

Re: Osnova za Ručni rad

Post od mali harmonikas »

Koca napisao: 21 Feb 2023, 13:53 Pa ispadne jeftinije, vidis koliko ima tih prepravki po oglasima, ne bi se ni radilo da se ne isplati. Za prepravljene dugmetare sa Taborro V. tonovima po oglasima traze oko 4000e a za original dvojke oko 8000e. Ali skoro sve se kako cujem i pokuvalo po Skandinaviji pa ce neke nove prepravke biti verovatno jos i skuplje. Nikad brze nisu cene harmika isle na vise kao u predhodnoj i ovoj godini, sto vazi i za ostalu robu. Pa ljudi se dovijaju na razne nacine da dodju do dobrog instrumenta za ne tako visoku cenu.
Da cijene su bezveze dignuli nema razloga da harmonika koja je kostala 3000 e danas kosta 5000 e,polovni instrument koji je platio odavnu amortizaciju..
to su sve bolesnici idioti do idiota..
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Osnova za Ručni rad

Post od Koca »

Mali harmonikas ti imas dobru harmoniku u osnovi pa te to ne treba doticati, pricali smo vec. Iz nje se moze izvuci jos raspitaj se tamo ko bi se prihvatio da je istjunira po zelji.
Odgovori