Bojan Jovanovic

Ljudi bez kojih harmonika ne bi progovorila. Biografije harmonikaša.
Pravila foruma
Ukoliko imate biografiju nekog harmonikaša koji se još uvek ne nalazi u ovom delu foruma, slobodno postavite novu temu sa tekstom biografije. Cilj je da ovde sakupimo biografije svih naših i svetskih harmonikaša.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Bojan Jovanovic

Post od sampionce »

Последњих дана, из не знам којих разлога, Ју-тјуб ми испоручује линкове ка (нажалост) ретким снимцима Веле-Маестра Бојана Јовановића...

Људи... оно је ванвременско свирање!
Без претеривања ћу рећи да је то најквалитетнији хармоникаш (узмите БИЛО КОЈИ критеријум) који се појавио на нашим, тј. Нашим просторима!
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Post od Koca »

Kod njega nema lazi . nema prevare, miksovanja i studijske sminke, uglavnom sam slusao uzivo na suvo, i samo reci hvale za ovog maestra koji je nedavno preminuo.
guerini
120 basova
120 basova

Post od guerini »

Iskreno muka mi je malo od ovakvih prenemaganja sada, dok je covek bio ziv i svirao retko ko je i znao za njega od nasih muzicara niti se pricalo o njemu, neki najobicniji tezgarosi su bili prva tema medju muzicarima, a sada odjednom svi shvatili njegovu muzicku velicinu koja je zaista impozantna, ali kasno ste se setili rodjaci :(
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Vidi, ova tema je otvorena 2014.g. a Bojan je umro 2019. znaci pisalo se i na ovom forumu, i nije tacno da se pominje samo posle smrti, tako da ne znam od kuda takav negativan ton prema Bojanu i kolegama sa foruma koji ga se secaju. Pisi argumentovano.
guerini
120 basova
120 basova

Post od guerini »

Naprotiv ovo nije negativan ton prema maestru Bojanu nego prema ljudima koji se sete nekog tek kada ga vise nema. Znam o cemu pricam i znam vise nego vi ali necu o tome vise. Pozdravljam vas.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra

Post od Koca »

Ne znam u cemu je tvoj problem ??? A jesi li si se ti setio i pisao o njemu dok je bio ziv ? Mi se prenemazemo a ti znas sve ! Tvo j dobrinos na forumu je beznacajan da bi se uplitao u ovakve diskusije.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Post od sampionce »

Није проблем бити глув, проблем је НЕГИРАТИ да си глув!

Ако ти је мука - прст-два (може и три, у зависности од величине отвора!) и пустиш ”риголето” и не смараш нас овде својом мучнином.

Кад о Бојану говориш (или пишеш), прво устанеш, прекрстиш се како обичаји налажу - три пута, за покој му души - поклониш се и онда кренеш да диваниш... али, врло брзо схватиш да немаш шта да кажеш у вези са тим мучеником, а пре свега Уметником, а затим да је далеееко интелигентније да ћутиш.

Тај спој најплеменитије српске и руске душе, ово поднебље рађа једном у хиљаду година!
guerini napisao: 18 Dec 2023, 12:52 Iskreno muka mi je malo od ovakvih prenemaganja sada, dok je covek bio ziv i svirao retko ko je i znao za njega od nasih muzicara niti se pricalo o njemu, neki najobicniji tezgarosi su bili prva tema medju muzicarima, a sada odjednom svi shvatili njegovu muzicku velicinu koja je zaista impozantna, ali kasno ste se setili rodjaci :(
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Kontakt:

Post od Džoga »

Sto kaze sampionce, da se prekrstim, da popijem jednu pa da krenem,

Evo naprimer ja sam covek koji je za Bojana tek saznao 2020 u vreme korone jer nisam ni imao vremena od obaveza silnih da istrazujem. Cudno mi je takodje da mi niko ni pre nije rekao za istog ali sam sve shvatio kada sam cuo da nije ljubitelj interneta i društvenih mreza... Ljudima je govorio da objave snimke na lokalne radio stanice i u mesne zajednice :D :D naravno iz zezanja protiv drustvenih mreza. Mozete to videti na snimku gde svira u nekoj kafani Tekla reka lepenica posred grada Kragujevca.

Odmah posle sto sam saznao video sam jedan snimak koncerta u Samari koji je svirao sa kolegom Ivicom Djokicem na klaviru i ne mogu da se setim imena basiste. Ivica je objavio neke snimke i napisao in memorian gde sam odma video da je umro 2019...

Evo ja sam neko ko je saznao za Bojana godinu dana posle njegove smrti, verujem i da je vecina nekih ljudi takodje saznala za istog posle njegove smrti, jer idalje narod svestan nije ko je i kakav je to umetnik....

Sto se tice ovog clana koji je rekao da su ga se ljudi setili tek nakon sto je umro taj komentar je nekoncizan jer mnogi ljudi nisu ni znali za istog... A pride tome ljudi koji su znali pricali su o njemu daleko pre njegove smrti...

Ljudi, pa Ljubisa Pavkovic je rekao da ga je smatrao istinskim naslednikom VNO posle njega.... O cemu dalje pricati. GULA da Perica Jovanovic Gula je licno rekao da je jedini belac sa dusom ciganskom.... Imate to na fejsbuku negde pronacicu snimak gde je Bojan pricao tu anegdotu. Gde je takodje posle odsvirao Gulino praskozorje...

Svirao je sa cuvenom ruskom filharmonijom zavrsio Gnjesini u Moskvi.... Samim tim sve vam je jasno....
chik
Nema harmoniku
Pridružio se: 20 Mar 2011, 16:17

Post od chik »

Imao sam čast da se nakratko (2-3 nedjelje) družim sa njim negdje 91 ili 92 godine u restoranu "Pod Lozom" u Budvi. Bio je sjajan, pozitivan lik i temperamentan. Bio mlad, pun elana i entuzijazma. Ja sam radio sa mojim bendom "Laser" do 00h a on je imao ekipu koja je radila akustiku poslije nas. I tada je bio ubica na harmonici. Rekao mi je da ide da je upisao studije u Rusiji i da radi ljeto da bi uštedio koji dinar zbog studija. Kao da ga sad slušam kad kaže: "Hoću da dokažem da sve što se može odsvirati na dugmetari, može i na klavirci". Definitivo, od svih harmonikaša, jedini on je to mogao...makar do sad.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Kontakt:

Post od Džoga »

chik napisao: 21 Dec 2023, 17:28 Imao sam čast da se nakratko (2-3 nedjelje) družim sa njim negdje 91 ili 92 godine u restoranu "Pod Lozom" u Budvi. Bio je sjajan, pozitivan lik i temperamentan. Bio mlad, pun elana i entuzijazma. Ja sam radio sa mojim bendom "Laser" do 00h a on je imao ekipu koja je radila akustiku poslije nas. I tada je bio ubica na harmonici. Rekao mi je da ide da je upisao studije u Rusiji i da radi ljeto da bi uštedio koji dinar zbog studija. Kao da ga sad slušam kad kaže: "Hoću da dokažem da sve što se može odsvirati na dugmetari, može i na klavirci". Definitivo, od svih harmonikaša, jedini on je to mogao...makar do sad.
Bojan je svirao u Bistrici 2001 na snimcima sa YT jesi li ti taj covek koji je objavio snimke? Jer i taj sa jutjuba je rekao da je Bojana sreo u Budvi prvi put...
Odgovori