Kupovina Prof 4

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Kupovina Prof 4

Post od Džoga »

Veliki pozdrav svim harmonikasima ljubiteljima harmonike i hobistima,
Planiram da gledam ovu professional 4 (slike su ispod) 1974 godiste ne znam koji tonovi ne razumem se, ono sto ja znam je da je to harmonika sa dva fasena van kabine i dva u kabini takoreci 2+2 (izvinjavam se ako nesto govorim nestrucno ne zamerite :) ) stoga bih voleo da neko ko je strucan pogleda malo i iznese svoje misljenje (ukoliko moze i da kaze koji su tonovi u njoj), naravno svi ste dobrodosli da kazete i vasa iskustva sa istim modelom, i naravno neku realnu cenu koju vredi.

Prodavac poseduje i dokumentaciju tj. carinsku deklaraciju iz 1974 godine sto govori da je tada ocarinjena na putu iz italije ka tadasnjoj jugoslaviji.
Inace sam Vlasnik Piginija 55 Bariton koji tezi 12,800kg tako da koju bih tezinu ocekivao od prof 4 s obzirom da mi je receno da je glomaznija od championke (ako sam dobro shvatio championka ima 41 ton ova 49) svakako da ne duzim dalje...
Puno hvala svima unapred i sve najbolje. :svirac:

https://ibb.co/kmK6wnG https://ibb.co/W ... co/J2nxnVw
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina Prof 4

Post od Džoga »

Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kupovina Prof 4

Post od Koca »

Ukratko to je dobra harmonika i svirao je dugo Dejan Kostic, Sampionka ti je 43 dugmadi a ova 6 vise tj 1 red iznad najviseg A. Tezina Sampionke oko 13.5 kg a ova je oko 14 kg sa malim odstupanjima za obe. Jeste duza od Sampionke ali kolika je klavirna? Jeftinija je od Sampionke zbog duzine i kilaze ali ako to zanemarimo to je to zver od harmonike poslusaj Dejana Kostica pa ce ti biti sve jasno.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Kupovina Prof 4

Post od Koca »

Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina Prof 4

Post od Dallape 1960 »

Koco Dejan kostic mislim da svira profesional 3 99% Jako retka, odlicna i ima 46 tonova. A preporuka za prof 4 od mene uvek. Narocito starije. Svira kao med uglavnom.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Kupovina Prof 4

Post od dugmetarac78 »

Profesional 4 je opasno dobra harmonika, pričam iz prve ruke. Što se tiče dimenzija samo je cca3cm duža od šampionke, a širina je ista. Inače champinka je i nastala tako što su u Guerriniju prof4 skratili po preporuci čika Dragija Gadžihanca (mislim neke 68-me, god)
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina Prof 4

Post od Džoga »

Zeleo bih svima da se zahvalim na savetima, medjutim desilo se da je prodavac imao malo nerealnu cenu za moje misljenje te je nisam uzeo. A i svakako sam gledao dallape 993a a ovo mi iskocilo kao neka ponuda prijatelja. Veliki pozdrav za sve.
vasic__vuk
16 basova
16 basova
Postovi: 16
Pridružio se: 16 Jun 2023, 23:25

Re: Kupovina Prof 4

Post od vasic__vuk »

Pozdrav,nov sam na forumu nisam jos uvek bas najbolje shvatio kako sve ide ali se polako navikavam,kako da otvorim temu,da li uopste imam tu mogucnost.Imam problem sa harmonikom pa bi mi pomoc jako znacila.
Korisnikov avatar
Džoga
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 385
Pridružio se: 14 Jun 2018, 10:29
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupovina Prof 4

Post od Džoga »

Imas mogucnost otvoriti temu, ali nemas mogucnost primati poruke dok ne napravis minimum 16 postova.
Odgovori